Warning: Declaration of PLL_Walker_List::walk($elements, $args = Array) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/silentpro/ftp/wordpress/wpn_pierwszainstalacja/wp-content/plugins/polylang/include/walker-list.php on line 0
    • English

JM Poland jest kontynuatorem ponad 40-letniej historii istnienia tej międzynarodowej organizacji w Polsce. Od 75 lat prowadzimy na świecie działalność muzyczną, szczególnie tę dotyczącą ludzi młodych. Jesteśmy największą organizacją tego typu na świecie, docierając rocznie z działaniami do 6mln osób. Od 2012 roku jesteśmy znów obecni w Polsce. Naszym celem jest, wspierając się na wieloletnim doświadczeniu i wykorzystaniu nowych pomysłów, prowadzenie działań o zasięgu zarówno lokalnym jak i międzynarodowym, promocja kultury (szczególnie muzyki) wśród różnych grup społecznych, promocja najzdolniejszych młodych muzyków, edukacja artystyczna dzieci i młodzieży oraz wymiana międzynarodowa.

W Polsce od 7 lat prowadzimy z sukcesem projekty kulturalno-społeczne i docieramy do znaczącej liczby odbiorców w skali całego kraju. Rozwijamy oraz aktywizujemy współpracę z instytucjami kultury w całym kraju, opierając się o nasz sprawdzony model sieciowego działania w ramach programów: Polska Orkiestra Młodzieżowa (od 2012), Imagine Poland (od 2017), #Grajmywszkole (od 2017) oraz nasz najnowszy program – Orkiestra Społeczna (od 2018).

Jako oficjalna sekcja JMI w Polsce jesteśmy zobligowani do działania w skali całego kraju. Naszym zadaniem jest wspieranie regionów i potencjału lokalnych instytucji zajmujących się kulturą. Co roku udowadniamy, że swoje cele możemy osiągnąć poprzez zbudowanie silnych, opartych na kapitale społecznym więzi z lokalnymi liderami i władzami centralnymi oraz samorządowymi. Wiemy także, jak ważne jest kształcenie nowej kadry pracowników kultury, w oparciu o doświadczenie o międzynarodowym charakterze, dlatego jesteśmy aktywnie zaangażowani w sprawy środowiska będąc aktywnym członkiem Polskiej Rady Muzycznej.